חממה שרותים בקהילה לאנשים עם צרכים מיוחדים
תלמים תעסוקה
מערך דיור עפולה
דיור בעמק
מערך דיור טבריה

אודות - דיור בעמק

 

מערך דיור בעמק, אשר הוקם בתחילת שנת 2006 במגדל העמק מותאם לתפיסת איכות החיים בה אנו מאמינים כי לאדם עם פיגור שכלי הזכות לחיות את חייו בתנאים שווים לאנשים ללא כל מוגבלות.

בתחילת דרכה כללה המסגרת בית אחד ובו שלושה דיירים, כיום המערך מורכב משני בתים, בכל אחד מהבתים בין 8 ל-10 דיירים בגילאי 16 ומעלה.

 

צוות המערך מורכב מצוות מדריכות, עובדת סוציאלית, רכזת טיפול ובריאות ומנהל אשר מתפקידם לדאוג לכל צרכיהם של הדיירים, לתמוך בהם, לקדם אותם ולפתח את עצמאותם, כל אחד על פי יכולתו.

קיים שיתוף פעולה מלא בין צוות המערך, משפחת הדייר וגופי הממסד האמונים על רווחתו על מנת להביא למיצוי מלא של הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחד.

 

סדר היום:

  

עמק בכל בוקר מתעוררים הדיירים, מתארגנים ויוצאים למקומות העבודה והלימודים. שלושה מדיירי המסגרת הינם תלמידים בבתי ספר לחינוך מיוחד באזור. שאר הדיירים עובדים במסגרות תעסוקה שונות:

מע"ש אזורי בעפולה, חווה חקלאית "תלמים" בקיבוץ מגידו ובתעסוקה נתמכת בקהילה.

בסיום יום העבודה או הלימודים חוזרים הדיירים לבתים, לאחר התרעננות ומנוחה קלה משתתפים הדיירים בחוגים במתנ"ס העירוני. בזמנם החופשי ניתנת לדיירים האפשרות לעסוק בתחומי עניין אישיים.

 

עמק כחלק מהאמונה כי יש לפתח את עצמאותם ואת חוש אחריותם של הדיירים, הם האחראים לתחזוקה השוטפת של הבית, באחריותם לדאוג לסדר והניקיון בעזרת המדריכ/ה.

 

עמק לאחר המטלות היומיומיות מתפנים הדיירים לעיסוקיהם ולתחביביהם האישיים, צוות המסגרת מעודד את הדיירים לפתח תחומי עניין ייחודיים ולהעצים את יכולותיהם וידיעותיהם בתחום.

 

 

כל הזכויות שמורות

הפעל נגישות

בניית אתרים